Danie delikatne a jednocześnie wyraziste w smaku.
Jeśli pesto zrobisz dzień wcześniej, przygotowanie posiłku zajmie tyle, co ugotowanie makaronu (a jeśli nie, to aż 30 minut ㋡).
Przygotowane w większej ilości, pesto sprawdzi się też świetnie jako smarowidło do kanapek. Możesz śmiało przechowywać je w lodówce przez 3-4 dni.
olej rzepakowy lub oliwa z oliwek - 4 łyżki
natka pietruszki - 1 duży pęczek (około 2 szklanki posiekanej)
czosnek - 2-3 ząbki
pestki słonecznika - 5 łyżek
sól, pieprz - do smaku
sok z cytryny - 1 łyżka
woda - 1-2 łyżki (jeśli konsystencja jest zbyt gęsta)
Czosnek drobno posiekaj i przesyp do naczynia blendera. Dodaj olej, sok z cytryny i pestki słonecznika. Blenduj do momentu, kiedy słonecznik będzie rozdrobniony, a konsystencja zacznie przypominać jednolitą masę (trwa to około 2-3 minuty). Jeśli masa jest zbyt gęsta, dodaj 1-2 łyżki zimnej wody.
Dopiero na sam koniec dodaj posiekaną pietruszkę. Blenduj możliwie najkrócej (zbyt mocno zmiksowana pietruszka może stać się gorzka). Dodaj odrobinę pieprzu i soli, wymieszaj wszystko.
makaron spaghetti z mąki pełnoziarnistej - 400 g
twaróg półtłusty - 1 kostka / 250 g
domowe pesto - z powyższego przepisu
opcjonalnie – świeży tymianek, bazylia lub natka pietruszki - do posypania
Makaron ugotuj według przepisu na opakowaniu. Do wody dodaj też łyżeczkę oleju, dzięki temu makaron nie będzie się sklejał i łatwo wymiesza się z pesto i twarogiem.
Kiedy makaron będzie gotowy, z garnka odlej wodę i zostaw w nim makaron.
Makaron wymieszaj z pesto. Następnie dodaj pokruszony twaróg i jeszcze raz lekko wymieszaj. Przełóż na talerze i posyp dodatkowo świeżym tymiankiem lub innymi ziołami. Gotowe!
Zajrzyj też tutaj
Bądźmy w kontakcie
Copyright 2020 bielkadietetyk.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone