Jestem dietetykiem z ponad 5-letnim doświadczeniem praktycznym.
Od 2019 roku prowadzę konsultacje indywidualne/ edukacyjne w formie stacjonarnej i zdalnej.
Specjalizuję się w dietetyce onkologicznej, klinicznej oraz dietoprofilaktyce.
Mam szerokie doświadczenie w pracy z pacjentami onkologicznymi w różnym wieku, na różnych etapach leczenia. Łączę zalecenia żywieniowe przy współwystępowaniu wielu jednostek chorobowych.
Tworzę treści edukacyjne, zalecenia dietetyczne i plany posiłków.
Stale aktualizuję swoją wiedzę i umiejętności.
Wykształcenie
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Wydział Nauk o Zdrowiu
Wybrane kursy/szkolenia/konferencje:
Moje kwalifikacje
Bądźmy w kontakcie
Copyright 2020 bielkadietetyk.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone
Prowadzę specjalistyczne konsultacje dla pacjentów onkologicznych na różnych etapach leczenia przeciwnowotworowego. Przygotowuję kompleksowe porady żywieniowe, które obejmują zarówno edukację żywieniową pacjenta i opiekunów, jak i opracowanie indywidualnych zaleceń oraz planów żywieniowych.
Pracuję w nurcie EBM (Evidence- Based Medicine) - indywidualne zalecenia żywieniowe przygotowuję w oparciu o wiedzę naukową z zakresu żywienia człowieka, najnowsze badania, dowody naukowe i rekomendacje towarzystw naukowych - nie poddaję moich pacjentów niesprawdzonym, ryzykownym terapiom.
Wsparcie żywieniowe z mojej strony obejmuje wspólne omówienie występujących trudności i dopasowanie rozwiązań. Koncentruję się również na tym, żeby przygotowane przeze mnie materiały (zarówno w postaci planu żywieniowego jak i materiałów pomocniczych), pomagały radzić sobie na co dzień z kompozycją zbilansowanych posiłków czy też z modyfikacją posiłków w przypadku występowania określonych dolegliwości. W ramach konsultacji przekazuję moim pacjentom zarówno praktyczne narzędzia jak również moją wiedzę i doświadczenie.
Podkreślam, że odpowiednie żywienie jest ważne już w czasie do przygotowania leczenia, następnie na każdym jego etapie - poprzez odpowiednie żywienie możemy zadbać o stan odżywienia, co przekłada się na lepszą tolerancję zastosowanej terapii, mniejsze nasilenie skutków ubocznych oraz zmniejszenie częstotliwości powikłań. Lepszy stan odżywienia to lepsze wyniki badań, większa szansa na przeprowadzenie leczenia z godnie z planem i w efekcie większa szansa na powodzenie leczenia.
Konsultacje z zakresu dietetyki onkologicznej mogą między innymi obejmować:
Kiedy mówimy o wsparciu żywieniowym w czasie choroby nowotworowej i leczenia onkologicznego - kluczowy jest czas. Niezwykle ważne jest żywienie już na etapie przygotowania do leczenia i działanie profilaktyczne, czyli z wyprzedzeniem, zanim wystąpią dotkliwe dolegliwości i spadek masy ciała.
Zwiększone zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, występowanie dolegliwości, które utrudniają spożywanie posiłków, już występujący spadek masy ciała - to sytuacje, które wymagają szczególnie szybkiego działania.
Dlatego w pracy z pacjentami onkologicznymi działam w myśl zasady 'tu i teraz' a organizację moich działań dopasowuję w taki sposób, żeby czas oczekiwania na plan żywieniowy był jak najkrótszy.